Pneumatiky pro rozbahněná pole

Trakce, přilnavost, zvýšený valivý odpor a bezpečnost jsou jen některé z mnoha výzev, které vznikají při jízdě v blátivém a mokrém terénu. Společnost BKT vyvinula řadu pneumatik, které „kousají“ bláto.

Filozofie BKT je vždy stejná, pro každou situaci existuje dokonalá pneumatika. Také  pro blátivý terén.

Pneumatiky, které čelí blátivým podmínkám, byly pro tento účel speciálně navrženy. Jejich konstrukce je zaměřena na překonání různých výzev, týkajících se trakce na „prohýbající se“ půdě, kde přilnavost není rovnoměrná, kde se pneumatika musí rychle samočistit. Musí být také odolná proti roztržení a nabízet maximální bezpečnost a řiditelnost během jízdy.

Dezén běhounu těchto pneumatik je agresivnější, má větší přilnavost v blátě díky vyšším a lépe rozmístěným blokům. Ty umožňují pneumatice hluboký záběr, což usnadňuje přilnavost, zatímco širší rozteč pomáhá při samočištění, což je nesmírně důležitá vlastnost při práci na blátivých površích a terénu.

Existují různé zemědělské stroje, které musí pracovat na kluzké půdě, a pro ně BKT vyvinula specifické řady pneumatik.

Počínaje Agrimax Elos, určeným pro traktory, pracující v mokrém a bažinatém terénu. Tato pneumatika byla navržena tak, aby zajistila vynikající trakci i v těch nejsložitějších pracovních podmínkách, jako jsou rýžová pole, stejně jako vynikající samočištění díky extra hlubokému běhounu.

Také závlahové systémy často pracují v bahně a pro ně BKT vyvinula Agrimax RI 818. Kromě práce při nízkých tlacích pro snížení zhutnění půdy a zachování plodin zajišťuje tato pneumatika  vynikající trakci, která je nezbytná při provozu na polích ve vlhkých podmínkách, obvykle souvisejících s touto aplikací.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *